DØSSI- lovebirds pt.1: love

Norveçli şarkıcı ve söz yazarı DØSSI, ortam sesleriyle bezenmiş muhteşem akustik şarkılarından oluşan ilk albümü ‘lovebirds pt.1: love’ ile bizlerle!

DØSSI olarak bilinen Ingrid Døssland, ilk EP’i ‘bluebirds‘ ü 2021’de yayınlamasının ardından 2022’ye ‘last time together/how it ended’ adlı ikili bir single çalışması ile başladı. Sonrasında “jasmine, darling” ve ”wildflower’ şarkıları ile yoluna devam eden sanatçı, bugün ilk albümünün birinci kısmı olan ‘lovebirds pt.1: love’ ı yayınladı.

Sanatçı; kayıp, keder ve anıları içeren bir şarkı koleksiyonu olan bluebirds’ün ardından 2022 yılında çıkardığı tekliler ile umut ve salıverme duygularına geçiş yapar. Şarkılarında kullandığı kuş cıvıltıları ve bu kuşları havaya salıvererek uçup gitmeleriyle iyileşme sürecinin gerçekleşmesini başlatır.

“Düşüncelerimi ve ilk albüme giden yolu derlemek oldukça uzun bir süreç oldu. Kendi yaşam deneyimlerimin yanı sıra farklı becerilere, düşüncelere ve seslere katkıda bulunan çeşitli yapımcılar ve söz yazarlarıyla çalışmak, şarkıları etkiledi. Albüm, birlikte çalışabildiğim için minnettar olduğum tüm güzel insanların güzel bir karışımı haline geldi.”

“Wildflower” ve “jasmine, darling” teklilerini de içeren albüm, aynı zamanda bugüne kadarki en hareketli parçası olan ve Taylor Swift’e atıfta bulunan “tough love” ile DØSSI’ye yeni bir yön katıyor. Frankie Cosmos ya da Lucy Rose’u anımsatan müthiş bir bağımsız çalgı, DØSSI’nin bir sanatçı olarak sürekli geliştiğini ve daha iyiye gittiğini gösteriyor.

Ingrid’ in dediği gibi ‘Bir şeylerde umut aramaya biraz takıntılıyım. Bu nedenle albüm şu şekilde oldu; sev, bırak ve tekrar sev.
Umudu aramaktan ve sevmekten hiçbir zaman vazgeçmemeye!

Keyifli dinlemeler.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Haftalık Keşif

Nordik Simit’in Haftalık Keşif’inde bu hafta, belirsizlik denizinde rahatlık bulmaya çalışanlardan kendilerine sadık kalmak için şarkı yapanlara kadar birçok isim var!
Daha Fazla