Blaue Blume- Country

Çok sevdiğimiz Blaue Blume, kısa bir aradan sonra yeni teklisi ‘Country’ ile geri dönüyor.

Danimarka‘nın en iyi gruplarından Blaue Blume, çok sevilen albümleri ‘Bell of Wool‘dan 3 yıl sonra yeni teklileri ‘Country’ ile bizlerle. Grup şimdilerde Jonas Smith, Søren Buhl Lassen ve Buster Jensen’den oluşuyor. ‘Country’ ile alışılmış tarzlarının dışına çıkarak dinleyiciye sakin ve rüya gibi bir sadelik sunuyor.

Blaue Blume, huzurlu bir şekilde şarkı yazmak için hep birlikte kırsala kaçtıklarını belirtiyor. ‘’Kırsalda herkesten ve her şeyden uzak ama grup olarak bir arada olmak bize ‘Country’de hissedilebilecek ortak bir duygusal çıkış noktası verdi. Şarkı; gerçek yuvanın ne olduğu, benliğin merkezini bulmak için tüm duygusal katmanları soymak gerektiği, olduğun kişiden memnun olman ve sonunda buna duyman gereken minnettarlık ile ilgili.’’

Jonas Smith’in ”yeni şarkımız, kırsalda bir hayatın romantik fikriyle flört ediyor.” diye nitelendirdiği ‘Country’, sevdiklerimizle sakin bir hayat yaşama hayalleri kurmamızı sağlarken sözleri ve müziğiyle kendine hapsediyor.

Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Haftalık Keşif

Nordik Simit'in Haftalık Keşif'i bu hafta yeni yılın hüzünlü yanından baskılardan doğan güce odaklananlara kadar birçok şarkıyı konuk ediyor.
Daha Fazla