Ünlü Norveçli ressam Edvard Munch, ekspresyonizmin en ünlü temsilcilerinden biri. İlk önce ismini duyunca “O kimdi ya, tanıdık geliyor ama.” diyoruz ancak kısaca biz onu “Çığlık” resmiyle tanıyoruz. Alman dışavurumculuk akımının da gelişmesine katkı sağlayan ressam daha çok aşk, korku, ölüm ve melankoli gibi konuları eserlerinde işledi.
Bunlar da Munch’un kullandığı boyalar:
İşte Edvard Munch’ın bazı tabloları:
![Sonbahar Yağmuru, Autumn Rain](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Autumn-Rain.jpg)
![Çığlık, The Scream](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Çığlık-804x1024.jpg)
![Hasta Odasında Ölüm, Death in the Sickroom](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/death-in-the-sickroom.jpg)
![Åsgårdstrand'ta Bir Yaz Gecesi, Summer Night in Åsgårdstrand](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Summer-night-in-Åsgårdstrand.jpg)
![Kara Ladin Ormanı, Dark Spruce Forest](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Dark-Spruce-Forest.jpg)
![Güneş, The Sun](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/The-Sun.jpg)
![İlkbaharda Elm Ormanı, Elm Forest in Spring](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Elm-Forest-in-Spring.jpg)
![Vampir, Vampire](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/Vampire.jpg)
![Munch'un kendi portresi, Self portrait](https://nordiksimit.org/wp-content/uploads/2015/09/self-portrait.jpg)
1 comment