Roskilde Festivali Güncellemesi

Danimarka’nın Zealand adasındaki Roskilde şehri, dünyanın en saygıdeğer festivallerinden birine her yıl ev sahipliği yapıyor. Şehirle aynı isme sahip olan bu güzel festival, 1971’den beri, her yıl, başta rock müzik olmak üzere pek çok farklı müzik türünü kendi bünyesinde barındırıyor. İlk yapıldığı yıl 10.000 kişiyi ağırlayan festival aradan geçen zamanda artan popülaritesi nedeniyle daha büyük insan topluluklarının odağı haline gelmiş ve bugün, 133.000 kişinin misafiri olduğu bir organizasyon halini almış.

Nordik Festival Rehberi

İskandinavya’nın ve Danimarka’nın en değerli festivallerinden olan Roskilde, bundan 4 gün önce yaptığı yeni bir grup güncellemesi ile karşımıza çıktı. 105 tane grubun daha açıklandığı büyük güncellemede, toplam grup sayısı da 179‘a yükseldi. Pek çok ünlü ismin katıldığı bu yeni güncellemede Neil Young + Promise of the Real, Biffy Clyro, James Blake, Santigold, Gramatik ve Slayer gibi göze çarpan isimler bulunmakta.

Y6KKf2X
DuJvcCu


Bu güzel festivale ben de gitmeliyim diyorsanız;

http://www.roskilde-festival.dk/tickets

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Haftalık Keşif

Nordik Simit'in Haftalık Keşif'i bu hafta yeni yılın hüzünlü yanından baskılardan doğan güce odaklananlara kadar birçok şarkıyı konuk ediyor.
Daha Fazla

Haftalık Keşif

Nordik Simit’in Haftalık Keşif’inde bu hafta, kendini şehir faresi olarak tanımlayanlardan dinleyicisini ağlatmak için müzik yaptığını belirtenlere kadar birçok isim var!
Daha Fazla