Vandbakk - Insecure

Yeni: Vandbakk – Insecure

Norveçli emo pop-rockçı Vandbakk kısa soluklu kariyeri bir kariyeri olmasına rağmen yayınladığı sınırlı teklilerle pek çok şey yapabileceğini kanıtladı. Yayınladığı dört teklisinde de birbirinden bağımsız, tam olarak dört farklı ses evreni sundu. “Insecure” adlı beşinci teklisini müjdeleyen Vandbakk yine bambaşka tınılarla karşımızda. Bu sefer daha karanlık, daha kişisel ve psikolojik bir hikaye ile karşımıza çıkan müzisyen bu ağırlığı ise enstrümantalitede de hissettiriyor. İnce gitar rifflerinin ağır bastığı parçada kaybolma hissiyatı ve apati ile başa çıkma söz konusu.

Yung Lean, Lil Peep, Juice WRLD gibi müzisyenlere kendisini yakın hisseden Vandbakk karışık hisler ve farklı janrlardan kendi kombinini ortaya çıkartmak istediğini söylüyor, ki bunu da başarıyla yapıyor. Hip hop, rock ve indie tınılarını kendine baz alan Vandbakk “Insecure” adlı parçayı kişisel bir kriz döneminde, kendisini teselli etmeye çalıştığı günlerde yazdığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın
Yeni: Moddi - Omnan Går

Moddi – Omnan Går

Norveç’in halk ozanı diye tanımlayabileceğimiz Moddi, 2013’te yayınladığı “Kæm va du?” albümünden sonra ilk Norveççe şarkısını yayınladı. Müzisyen…
Daha Fazla