Keşif: Baseløs
Fotoğraf: Lonnie Hvam Jensen

Keşif: Baseløs

Danimarka merkezli Baseløs 20’li yaşlarının başında olan ve ortak bir müzik vizyonu etrafında toplanan beş genç müzisyenden oluşuyor. Nüanslı ve akılda kalıcı melodilerle pop müzik evrenini keşfetmeye odaklanan Baseløs üyelerinin yolu Århus’taki Grobund Bandakademi’de kesişti. Post-punk, neosoul, funk ve caz gibi birçok janrdan etkilenen grup üyelerinin aslında bu türlerde bir geçmişi var. Ancak okulda tanıştıklarından beri gündemlerinde dream pop tınıları yer alıyor. Bu bağlamda grup, dream-pop sayesinde rüya kurdukları ve gençliklerini dürüst şarkı sözleriyle yansıtmayı tercih ediyor.

Bugün Baseløs ikinci teklisi “Helt til København”ı müjdeliyor. Parçada yine gençlerin hayata dair bazı yanıtlarını ve perspektiflerini bir pop baladı formunda keşfediyoruz. Genç bir çiftin sonlanmak üzere olan ilişkisinin arifesindeki düş kırıklığını ve Kopenhag’a kaçışı, bir nevi artık şehir değiştirip bu dünyadan uzaklaşma anlamına geliyor. Coming-age-of pop olarak tanımlayabileceğimiz parçanın enstrümantalitesi ise country ve soul rock sularında yüzüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın
Keşif: SkarWorX

Keşif: SkarWorX

Highasakite ve LÖV projelerinden tanıdığımız Norveçli müzisyen Øystein Skar dahil olduğu projelere ek olarak minimal elektronik/enstrümantal müzik sularında…
Daha Fazla