Neon Ion - Cold War
Fotoğraf: Kristin Støylen

Neon Ion – Cold War

Natalie Sandtorv veya sahne ismiyle Neon Ion ilk albümü “Heart Echoes”u geçen sene yayınlamıştı. Müzisyen şimdi “Cold War” adlı yeni teklisini müjdeliyor. Alternatif R&B ve pop sularında yüzen teklinin yapımcılığını ise Erlend Mokkelbost üstlendi. Natalie parçayı Norveç’in en büyüleyici stüdyolarından, Sigrid, Amanda Tenfjord, SKAAR gibi birçok müzisyenin de parçalarını kaydettiği Ålesund yakınındaki Ocean Sound Recordings’e davet edildiğinde kaydetti. Aslında ilk albümü “Heart Echoes”un akustik versiyonunu kaydetmek için giden müzisyen bu büyüleyici mekanda kendini yeni parçalar da yazarken bulmuş.

Cold War‘ın hikayesi Natalie duştayken Erlend Mokkelbost’un denediği beatlerle başlamış. Anında Natalie’nin nakaratı yazmasıyla parça da hayat bulmuş oldu. Neon Ion esasında ismiyle ışıltılı ve renkli bir dünyayı yansıtıyormuş izlenimi verse de “Cold War” sanki bir neon noir hikayesi. Parçanın karanlık bir yanı var. Ayrıca parçaya Frode Fjerdingstad’ın yönettiği bir müzik videosu da eşlik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın
Keşif: Ásta

Keşif: Ásta

İzlanda müzik sahnesine 2019’da “Sykurbað” adlı albümüyle giriş yapan Ásta kısa süre içinde dikkat çekti. Aynı yıl Iceland Airwaves’te sahne…
Daha Fazla