Neon Ion - Cold War
Fotoğraf: Kristin Støylen

Neon Ion – Cold War

Natalie Sandtorv veya sahne ismiyle Neon Ion ilk albümü “Heart Echoes”u geçen sene yayınlamıştı. Müzisyen şimdi “Cold War” adlı yeni teklisini müjdeliyor. Alternatif R&B ve pop sularında yüzen teklinin yapımcılığını ise Erlend Mokkelbost üstlendi. Natalie parçayı Norveç’in en büyüleyici stüdyolarından, Sigrid, Amanda Tenfjord, SKAAR gibi birçok müzisyenin de parçalarını kaydettiği Ålesund yakınındaki Ocean Sound Recordings’e davet edildiğinde kaydetti. Aslında ilk albümü “Heart Echoes”un akustik versiyonunu kaydetmek için giden müzisyen bu büyüleyici mekanda kendini yeni parçalar da yazarken bulmuş.

Cold War‘ın hikayesi Natalie duştayken Erlend Mokkelbost’un denediği beatlerle başlamış. Anında Natalie’nin nakaratı yazmasıyla parça da hayat bulmuş oldu. Neon Ion esasında ismiyle ışıltılı ve renkli bir dünyayı yansıtıyormuş izlenimi verse de “Cold War” sanki bir neon noir hikayesi. Parçanın karanlık bir yanı var. Ayrıca parçaya Frode Fjerdingstad’ın yönettiği bir müzik videosu da eşlik ediyor.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Haftalık Keşif

Nordik Simit’in Haftalık Keşif’inde bu hafta, belirsizlik denizinde rahatlık bulmaya çalışanlardan kendilerine sadık kalmak için şarkı yapanlara kadar birçok isim var!
Daha Fazla

Haftalık Keşif

Nordik Simit’in Haftalık Keşif’i bu hafta İskandinav ormanlarının derinliklerine sahip isimlerden kariyerine yeni başlayanlara kadar birçok isimden oluşuyor.
Daha Fazla