by:Larm Keşifleri – FAKETHIAS (NO)

Oslo merkezli müzisyen FAKETHIAS ürettiği keskin ve kopuk elektronik tınılara endüstriyel dokuları harmanlıyor. Birbirini tekrar eden ritimlerle kontrast bir stil oluşturan müzisyen, müziği kendi başına yaşayan, kendi kendisine nefes alan bir dinamik olarak kabul ediyor. FAKETHIAS aynı zamanda şiddetli dokular ve dengesiz melodilerle kaotik güzelliğin resmini parçalarıyla çiziyor. İlk EP’si ‘Attune’u Nisan ayında Ball ‘Em Up etiketiyle yayımlayan müzisyen müzik çevrelerinden geçer not aldı. EP’deki en favori parçalarımızdan ‘Epinephrine’i büyüleyici bir müzik videosu ile müjdeleyen FAKETHIAS başarılı tınılarının yanı sıra aynı zamanda oldukça enteresan görsel ögelerle dinleyiciyi tatmin ediyor.

Aynı zamanda Softcore Ltd. kolektifinin de bir parçası olan müzisyen Oslo elektronik sahnesinin en heyecan verici isimlerinden biri oldu bile. Biraz da olsa Fransız müzisyen Gesaffelstein’ı andıran FAKETHIAS’i yakından takip edeceğiz. Nitekim FAKETHIAS uluslararası müzik sahnelerinde de büyük bir potansiyele sahip. Aynı zamanda FAKETHIAS by:Larm Festivalen kapsamında da sahne alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın
Yeni: Coucheron - Cannonball

Coucheron – Cannonball

2015’te “Playground” adlı EP’si ile çıkışını yapan Coucheron aynı yıl içinde Spotify tarafından Spotlight Artist unvanını aldı. Kariyerinin ilk günlerinden beri de uluslararası müzik…
Daha Fazla