Fotoğraf: Amanda Andréas

Yeni: Anna Henriksson – Animals

Kuzey İsveç kırsallarından gelen Anna Henriksson‘u daha önce Nordik Simit‘te paylaştığımız Lofot ve Mira Aasma sayesinde duymuş olabilirsiniz. Duymayanlar için ise Anna’yı Susanne Sundfør ile First Aid Kit’in en yakın arkadaş olmuş hali diyebiliriz.

Nordik Simit takipçilerinin çok sevdiği Anton Alvin (FLAWS) ile uzun süredir solo projesi üzerine çalışan Anna Henriksson, kırsal hayatından gelen geleneksel melodilerini, elektronik müzik dünyasına taşıyor. Anna ilk parçasını geçtiğimiz günlerde yayınladığı için henüz çok kişiye ulaşmış değil. Ama güzel olan yanı ise kendisini en çok dinleyen şehirler sıra ile Göteborg, İstanbul, Stockholm, Ankara ve Malmö 🙂

Yayınladığı ilk parça için, büyüdüğü kasaba olan Vännäs’ten ilham alan Anna, şarkı fikrinin bahar aylarında ormanda yaptığı yürüyüşlerden, etrafındaki kuş seslerinden ve ormanda yaşayan canlıların hayatlarından etkilendiğini söylüyor.

Anna Henriksson

#Spotify #Playlist
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Haftalık Keşif

Nordik Simit’in Haftalık Keşif’i bu hafta İskandinav ormanlarının derinliklerine sahip isimlerden kariyerine yeni başlayanlara kadar birçok isimden oluşuyor.
Daha Fazla