Yeni: Vaginaboys – Feeling

Müzikte İskandinavya söz konusu olduğunda, buradan çıkan müzisyenlerin yaptığı tarzlar bellidir: alternatif, rock, biraz pop ve metal. Ancak Reykjavik‘ten çıkan Vaginaboys ”İskandinavya’dan babam çıksa dinlerim” diyen bizleri bile şaşırttı.

Yukarıda sayılan tarzlardan zıt biçimde, pop ve R&B tarzlarını elektronik müzikle birleştiren Vaginaboys hakkında aslında çok fazla şey bilmiyoruz, yapılan röportajlarda isimlerini gizliyorlar ve maskeyle sahneye çıkıyorlar.

2015’te çıkardıkları ”Icelandick” adlı tamamen İzlandaca şarkılardan oluşan EP’leriyle 2015’in konuşulan gruplarından olmuşlardı, 2016’da şaşırtmaya devam edeceklermiş gibi görünüyor. Yeni çıkardıkları İngilizce şarkı ”Feeling”, grubun Soundcloud hesabından dinlenebilir:

Bu şarkı, yakın zamanda çıkaracakları EP’denmiş ve bu EP’deki şarkıların sözlerinin tamamı İngilizce olacakmış. Vaginaboys’un yaklaşık 2 buçuk hafta sonra gerçekleşecek Sónar Reykjavík’te sahne alacağını da şimdiden hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın
Keşif: Ásta

Keşif: Ásta

İzlanda müzik sahnesine 2019’da “Sykurbað” adlı albümüyle giriş yapan Ásta kısa süre içinde dikkat çekti. Aynı yıl Iceland Airwaves’te sahne…
Daha Fazla
Vandbakk Basın Fotoğrafı

Vandbakk – SASUKE

Oslo merkezli müzisyen Vandbakk uzun zaman ardından yayınladığı dördüncü teklisi “SASUKE”yi müjdeliyor. Anime izlemeyi çok seven müzisyen bu…
Daha Fazla