Keşif: Cody

0 Shares
0
0
0

 

CODY-PR-2011-web-600x-credit-Christian-Klintholm

Yine ve yeniden Danimarka’nın bağrından kopup gelmiş bir grupla karşı karşıyayız. 2009 yılında kurulan Cody ,nordik karakterlerinden ilham alarak oluşturdukları pop melodileri ve folk müzikleriyle oldukça etkililer. Şu ana kadar sadece iki EP ve iki albümleri- “Songs” (2009), “Fractures” (2012) bulunmaktadır.

Grupun kurucusu ve söz yazarı Kaspar Kåe , 2006 yılından itibaren sözleri yazmaya başlar ve daha sonra tahmin edeceğiniz üzere birçok müzisyen arkadaşı gruba dahil olmaya başlar. Tahmin edemeyeceğiniz nokta ise , Kasper’ın aynı zamanda “Sleep Party People” daki tavşanlardan biri olmasıdır. Sanırım bu iki grubun ne kadar kanka olduklarını söylemeye gerek yok.

Umalım ki yakın bir zamanda bu tatlı grubu da canlı izleme şansını elde edelim. Söylenenlere göre canlı performansları oldukça iyiymiş. Biz  o zamana kadar en iyisi canlı performans videolarını izlemeye devam edelim.

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bakın

Yeni: Signe – Sirens

Birkaç gün önce keşfettiğimiz, İsveçli sanatçı Signe sevgililer gününde yayınlayacağı EP’sinden tekli yayınladı! Küçük yaşlarda başladığı müzik kariyerine…
Daha Fazla