Kid Astray – “Joanne”

Oslo’nun yirmi dakika dışarısında bulunan Sandvikalı beş müzisyenin bir araya gelmesiyle oluşan Kid Astray, 2012’de kazandıkları ‘Ukas Urørt’ ile müzik evrenine iddialı bir giriş yapmıştı. Benjamin Giørtz, Håkon Sageng Carlin, Alex Meek, Even Steine ​​ve Jakob Bechmann’dan oluşan grup, altı sene içerisinde uzun bir yol katetti. Eşsiz ve cazip tınılarıyla Kid Astray, şu an Norveç’in en heyecan verici müzik gruplarından biri.

Şimdiye kadar P3‘te yayımlayan altı single ile sağlam bir dinleyici kitlesine ulaşan Kid Astray milyonlarca Spotify kullanıcısının yeni bağımlılığı haline geldi. Bunun yanı sıra bir yıl önce ‘Fall To My Knees’ adlı parçayla P3’te ‘Ukas Låt’, haftanın şarkısı, seçildiler. NRK’nin her daim radarına aldığı yeni müzisyenler, P3 sayesinde her zaman kendilerini ispatlama şansı da elde ediyorlar. Elektro popun en tatlı örneklerine hayat veren Kid Astray sonbahardan beri yeni parçalarıyla dinleyiciyle buluşmanın hazırlığını yapıyor. Şüphesiz Kid Astray, ‘Joanne’ adlı teklisi taptaze bir başlangıç yapacak. ‘Joanne’i dinlerken akustik elemanların başarılı birlikteliğiyle elektronik indie pop bulutları içersinde kalıyoruz. Kid Astray’ın yarattığı enteresan atmosferin içerisinde vokaller de bir o kadar dinleyiciyi kapte ediyor.

Grup üyeleri ‘Joanne’ için “Sonbahardan beri birçok şarkı yazdık ve kaydettik ama hiçbiri Joanne kadar bizi orta noktada buluşturmadı. Joanne gerçekten bizim için de çok yeni ve taze bir başlangıç.” diyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir