İstanbul’daki Nordik Kafeler

İskandinavya’ya gidip yedikleri tatlıları, içtikleri kahveleri özleyen ya da daha henüz gitmese de Kuzey deneyimini İstanbul’da yaşamak isteyenler için çok güzel mekanlar var! Henüz aşağıdaki mekanları keşfetmediyseniz bir an önce gidip harika tatlı ve kahvelerini denemeniz gerekiyor! Mekanlara giderken yolda size eşlik etmesi için ayrıca bir de çalma listemiz var! Çalma listesini takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mums

Fransız Geçidi, Karaköy

Karaköy mekanlarının belki de en tatlı ve en samimilerinden birisi olan Mums‘un kökeni aslında İsveç‘e dayanıyor, ismi de zaten İsveççe’de lezzet anlamına geliyor. İsveç’teki fika kültürünü İstanbul’da yaşatmak isteyen Mums, günlük hazırladıkları tatlı menülerinde İsveç‘ten de lezzetlere yer veriyor. Ayrıca Mums’ta birçok farklı İsveççe kitap bile bulabilirsiniz. Mums hakkında daha fazla bilgi almak için kafe hakkındaki bir önceki yazımızı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

A post shared by Mums Cafe (@mumscafe) on

Oplevelse

Seymen Sokak, Kurtuluş

İstanbul’daki Nordik mekanların en yenisi leziz Danimarka kahvesi ve tatları ile Oplevelse! Danimarka’dan açık sandviç smørrebrød’ler, ev yapımı reçellerin yanında Danimarka’nın kahve markası Coffee Collective kahvelerini de bulabilirsiniz.

Swedish Coffee Point

Firuzağa Cami Sokak, Cihangir

Cihangir’in en popüler kahvecilerinden biri olan Swedish Coffee Point, isminden de anlaşılabileği gibi İsveç ile bağları olan bir kafe. Kahveler İsveç’ten özel olarak geliyor, mevsimine göre ise şanslıysanız İsveç’ten tatlar bulabiliyorsunuz. Ayrıca Swedish Coffee Point’in birde İsveç şubesi var 🙂

Daha fazla Nordik öneri için takipte kalın! Ayrıca listenin eksik olduğunu düşünüyorsanız utku@nordiksimit.org adresine önerilerinizi bırakabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir